Olejek Abramelina

Olejek Abramelina to wykorzystywany w magii ceremonialnej olejek, wymieszany z aromatycznymi składnikami roślin. Nazwę swoją wziął od imienia postaci opisywanej w średniowiecznym grimoire Księdze Świętej Magii Abramelina Maga. Przepis na olejek jest wzorowany na przepisie z biblijnej Księgi Wyjścia.

Na początku XX wieku zainteresowało się olejkiem Abramelina kilku znanych okultystów, zwłaszcza MacGregor Mathers i Aleister Crowley, który używał zbliżonej wersji tego olejku w swoim systemie magii.

Składniki i sposoby przygotowywania:
Istnieje wiele wersji przepisów na olejek Abramelina.

W oryginalnych manuskryptach przepis jest następujący: „Rozdziel mirrę na części, do pierwszej części dodaj odrobinę cynamonu chińskiego, a do drugiej połowę tataraku; a do tych wszystkich ziół dodaj najlepszej jakości oliwę z oliwek. Wszystko wymieszaj razem zgodnie z zasadami sztuki aptekarskiej. Zrób z tego balsam, wlej go do szklanego naczynia i trzymaj w szafce ołtarza.”

Przepis na Olej Namaszczenia z Księgi Wyjścia: „Weźmij sobie rzeczy wonnych: mirry pierwszej i wybornej pięćset syklów, cynamonu pół tyle, to jest dwieście i pięćdziesiąt syklów, trzciny pachnącej też dwieście pięćdziesiąt, i kasji pięćset syklów wedle wagi świątyni, a oliwy z oliwnic miarę hinu. I sporządzisz olejek namaszczenia święty, maść sprawioną robotą aptekarską.”